nove-logo-2020-2

Grante Elixír Mladosti

B2B

Prečo práve elixír mladosti a granátové jablko zvané kráľovské ovocie?

Tajomstvo kráľovského ovocia

Granátové jablko je skutočne výnimočné ovocie, ktoré dávame právom na piedestál. Aký dôvod má jeho titul „elixír mladosti“? Celkové zhrnutie popisuje vlastnosti granátového jablka ako sú antioxidačné, protizápalové a prebiotické vlastnosti, pôsobí proti starnutiu a rakovine, a taktiež má ochrannú úlohu pred metabolickými poruchami a kardiovaskulárnymi chorobami.

Zvládnuť viac a s elánom

Plody granátovníka obsahujú látku, ktorá pomáha bojovať proti hlavným príčinám starnutia. Vedci zo Švajčiarskeho federálneho technologického inštitútu v Lausanne a z firmy Amazentis teraz objavili molekulu, ktorá dokáže v bunke spustiť proces recyklácie nefunkčných mitochondrií. „Je to jediná známa molekula, ktorá môže oživiť mitochondriálny čistiaci proces, inak známy ako mitofágia“ – hovorí v tlačovej správe spoluautor štúdie. „Je to úplne prírodná látka a jej účinok je silný a merateľný.“ V pozorovanej skupine v štúdii predĺžil život o 45 % oproti kontrolnej skupine. Za opísanie tohto procesu a prínosu autofágy bola udelená v roku 2016 Nobelová cena za medicínu.

Si pod tlakom a musíš si chrániť srdce a cievy? Zápasíš s vysokým tlakom?

Nedávna štúdia dokázala, že iba 150 ml šťavy z granátového jablka denne dokáže znížiť krvný tlak už v priebehu prvých 2 týždňov. Zmieri sa tak nielen riziko srdcového infarktu, ale aj mozgovej príhody. Podľa vedcov má granátové jablko niekoľko ďalších významných zdravotných prínosov pri ochrane srdca a ciev, a silný protirakovinový účinok. Okrem všetkého mimoriadne posilňuje imunitu.

Pre udržanie krásneho a mladistvého vzhľadu

Granátové jablko chráni bunky v tele pred poškodením voľnými radikálmi. Chráni pokožku pred UV lúčmi, podporuje vyživovanie a obnovu do hĺbky a pomáha v produkcii kolagénu.
Granátové jablko obsahuje v prírode najviac antioxidantov, a dokonca najúčinnejšie pre vstrebávanie a bioaktívne využitie je forma filtrovanej šťavy. Ľudia, ktorí pijú 100 % šťavy z granátového jablka môžu byť vďaka vyšším dávkam tohto ovocia aj šťastnejší.
U nás nájdeš granátové jablko v top forme ako 100% BIO šťavu.

Ak chceš mať aj ty úžitok z najhodnotnejšieho ovocia, odporúčame dávku 250 ml na deň na 70 kg človeka v priemere. Ochutnaj tiež ako chutí prémiové víno z granátového jablka. Viac na www.grante-elixirmladosti.sk

Zdroje:

https://tech.sme.sk/c/20214146/dlhy-a-stastny-zivot-objavili-tajomstvo-granatovych-jablk.html
DOI: 10.1038/nm.4132
DOI: ajph.aphapublications.org/doi/abs/10.2105/
https://www.nature.com/articles/nm.4132
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18220345/
https://www.spandidos-publications.com/10.3892/ijfn.2021.16#b32-ijfn-0-0-00016%20b33-ijfn-0-0-00016%20b34-ijfn-0-0-00016

1.
Doprava nad 50€ Zadarmo
2.
Množstevné zľavy až do 15%
3.
Darček za recenziu
4.
Využij akcie a výpredaje, o ktorých informujeme cez newsltetter / FB:
viac...